Scenų audiniai: Daugeliui iš mūsų scenos užuolaidos, kurias matome teatre, gali atrodyti yra tik dekoracija. Tačiau užuolaidos turi labai seną istoriją ir paskirtį.
Kokybiškos foninės užuolaidos gali ne tik praturtinti spektaklio scenografiją, bet ir suteikti spektakliui daug teigiamų akustinių savybių. Ko pasekoje spektalis ar pasirodymas bus perteiktas kokybiškiau.
Foto studijų audiniai: Jei ieškote būdo, kaip savo fotostudijai suteikti šiek tiek asmeniškumo, puiki galimybė – naudoti užuolaidas. Užuolaidos gali padėti apibrėžti jūsų erdvę ir padaryti ją patrauklesnę. Be to, tai yra puikus būdas išsklaidyti šviesą ir sumažinti akinimą.
Fotostudijos projekcinis ekranas yra būtinas kiekvienam fotografui, norinčiam sukurti aukštos kokybės vaizdus. Atmušdamas šviesą nuo ekrano ir į fotoaparatą, fotografas gali gauti tobulai apšviestą vaizdą, nesijaudindamas dėl šešėlių ar karštų taškų.
Lauko audiniai scenoms: Renkantis lauko scenos audinius reikia atsiminti keletą pagrindinių dalykų. Pirma, audinys turi atlaikyti oro sąlygas, tokias kaip saulė, vėjas ir lietus. Jis taip pat turi būti pakankamai patvarus, kad atlaikytų daugkartinį naudojimą ir bet kokį kitą susidėvėjimą. Be to, audinys turi būti atsparus ugniai bet kokių nelaimingų atsitikimų atveju.
Kai kurie įprasti lauko scenos audiniai yra poliesteris, PVC ir drobė. Poliesteris yra populiarus pasirinkimas, nes jis yra palyginti nebrangus ir atsparus UV spinduliams ir vandens pažeidimams. PVC yra dar vienas populiarus pasirinkimas, nes jis taip pat atsparus oro sąlygoms ir labai patvarus. Drobė dažnai naudojama didesnėms scenoms ar palapinėms, nes ji yra labai tvirta ir gali būti lengvai nudažyta ar dekoruota.
Akustiniai audiniai: Akustinės užuolaidos yra specialiai sukurtos taip, kad sugertų garsą ir sumažintų triukšmą. Jos dažnai naudojamos įrašų studijose, pasirodymų vietose ir namuose. Tikslas dažniausiai yra pagerinti garso kokybę mažinant reverbracijos ir rezonancinių garso bangų atmušimo kiekį patalpoje.
Akustinės užuolaidos gali būti gaminamos iš įvairių medžiagų, įskaitant medvilnę, vilną, poliesterį ir akustiškai skaidrius audinius.
Kuriant įrašų studijos akustiką reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Patalpos dydis ir forma, statyboje naudojamos medžiagos ir objektų išdėstymas patalpoje turi įtakos tam, kaip garso bangos sąveikauja viena su kita ir sukelia atgarsį.
Akustikai naudoja įvairius metodus, kad optimizuotų studijos akustiką, pavyzdžiui, atspindžio plokštes, difuzorius ir praktiškiausią būdą – akustines užuolaidas. Šių priemonių pagalbą galima kontroliuoti, kaip garso bangos atsispindi nuo paviršių ir sklinda oru. Manipuliuodami šiais elementais inžinieriai gali sukurti erdvę, pritaikytą specialiai muzikai įrašyti.